X
X

Select Your Currency

Türk Lirası $ US Dollar
X
X

Select Your Currency

Türk Lirası $ US Dollar
slider-img

Şirketiniz veya kendiniz için

Harika bir Alan Adı Seçin

Profesyonel Alan Adı Yönetim Paneli Ücretsiz!

slider-img
.com
$11.81
.net
$14.30
.org
$14.30

Whois Management

You can easily and quickly change the whois information for your domain via your domain panel.

DNS Management

You can define your domain name server (dns) information online through your domain panel.

Name Server Management

You can provide the Name server creation and editing process online via the control Panel.

Whois Protection

You can quickly and easily hide whois information through your domain panel.

Domain Name Renovation

You can easily renew the domain name registration time via your control panel.

Domain Name Transfer

You can transfer your domain names from a different company to our company. You can also transfer your domain names from our company to a different company online.

Mükemmel bir domain için
Domain Name Registration Prices

Extension Register Renew Transfer
dünya .com $11.81 $9.32 $9.32
dünya .net $14.30 $14.30 $14.30
dünya .org $14.30 $14.30 $14.30
dünya .info $21.76 $21.76 $21.76

Mükemmel bir domain
nasıl kayıt edilir?

Projeniz ile uyumlu ve sizlere iyi trafik ve bilinirlik sağlayacak bir alan adı kaydetmek çok kolay. Seçeceğiniz alan adının kısa , akılda kalıcı , kolay telaffuz edilebilir olması kullanıcılar tarafından kolay hatırlanmasına ve tarayıcıya rahatlıkla yazılmasını sağlar.
Ayrıca kayıt edeceğiniz alan adının ilk olarak .COM uzantılı olması, tire (-) nokta (.) gibi karakterler içermemesine özen gösterin.
Kayıt etmek istedğiniz alan adının .com uzantısı dolu ise işletmenize ve iş amaçlarınıza uygun alternatif jenerik ya da yeni alan adı uzantılarını tercih edebilirsiniz.

www
1

Bir Alan Adı Seçin

Projenize uygun jenerik bir alan adı seçin.
www
2

Müsaitliğini Sorgulayın

Sorgulama yapın ve müsaitliğini kontrol edin.
www
3

Hemen Kaydedin

Sepete ekleyin ve kayıt edin.

Mükemmel Alan Adınız ile
yapılacaklar listesi.

Yıl boyu en iyi fiyatlara alan adınızı kayıt edebilir, sürpiz fiyatlar olmadan alan adlarınızı yenileyebilirsiniz.

Kurumsal E-Posta Oluşturun

Günümüzde @siteadiniz şeklinde profesyonel eposta hesapları ile firmanız ve projeniz daha kurumsal bir izlenime sahip olacaktır. Domain satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra mail trafiğini yöneteceğiniz bir mail adresi oluşturun!

kurumsal-mail
WordPress

Kurumsal E-Posta Oluşturun

Günümüzde @siteadiniz şeklinde profesyonel eposta hesapları ile firmanız ve projeniz daha kurumsal bir izlenime sahip olacaktır. Domain satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra mail trafiğini yöneteceğiniz bir mail adresi oluşturun!

Whois Bilgilerinizin Güvenliği

Kişisel verilerin korunumuna çok önem veriyoruz. Müşterilerimizin kişisel verilerini gizleme isteğini karşılamak adına müşteri panellerimizde satın alımını gerçekleştirdikleri domain için ücretsiz whois gizliliği ve güvenliğini sağlıyoruz.

whois-koruma
domain-ssl

SSL Sertifikası İle Güvenilir Gözükün!

Google’ ın en çok önem verdiği konulardan biri olan kişisel verilerin korunumudur. SSL sertifikası entegre ederek sitenizin HTTP protokolüne uygun bir şekilde açılmasını sağlayabilirsiniz. Hem müşterilerinize hem de site içi güvenliğiniz için SSL sertifikası kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

The most common domain name tlds used in the world are com, net, and org. However, registering only the .com tld for the domain name you wish to register the domain may create an inconvenient situation for your brand or website in the future. Anyone else can register and use tlds you have not registered, even if this is not intentional, it may be uncomfortable for your brand.

To be a website owner, you must first register a domain name. You can think of a domain name registration as a trademark registration service. The registration service ensures that the domain for which you have purchased the rights for a given period is recorded on your behalf during the period of use and is not used by different people.

Of course, you can use the management system in your client area to perform all the operations related to domain services.

When you pay by credit card, your order is immediately confirmed, payments made by money transfer / EFT are confirmed by one of our staff.

We send you SMS and email reminder messages before the expiration of your domain name.

You have to upload a document for some domain names. (Sample extensions EU and US) These documents will be requested by our staff after the order process. You can see the extensions that require documents in the price list on our domain name registration page.

Enters the renewal and recovery period, respectively, after the date when the registration period for your domain name ends. In these periods, if you have no renewal / recovery for your domain, your right to the domain name will be lost and your domain name may be registered by someone else.

The whois information is visible to everyone as standard. You can hide your information by activating the whois protection feature from your domain panel during and after ordering.

man

Destek Ekibimiz İle

İletişime Geçin İhtiyacınız olduğu her an çözüm üretmek için buradayız.
tel Telefon İle Destek 0850 780 4800
tel Mail ile Destek info@hostlica.com
tel Ticket ile Destek talep oluştur