X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
Alan Adı Transfer Sözleşmesi

Alan Adı Transfer Sözleşmesi

hero
slider-img
KURUMSAL BİLGİLER

1. GENEL BAKIŞ

Bu Alan Adı Transferi Sözleşmesi (bu “Sözleşme”) siz ile Hostlica, LLC {Türkiye'deki adıyla Hostlica} arasında veya .ca alan adı söz konusu ise, bir Britanya Kolombiyası kuruluşu olan West Domains Canada, Inc. (her biri "Hostlica") arasında imzalanmış olup, elektronik kabul tarihi itibariyle yürürlüğe girer. Bu Sözleşme Hostlica Alan Adı Transferi hizmetlerini (Hizmetler) kayıtlı bir alan adını başka bir alan adı kayıt kuruluşundan Hostlica şirketine alan adı kayıt kuruluşu olarak aktarmak üzere kullanmanıza yönelik şartlar ve koşulları belirler. Bu Sözleşmeyi elektronik olarak almanız, bu Sözleşme ile birlikte burada referans olarak verilen Evrensel Hizmet Koşulları Sözleşmesi, Alan Adı Kayıt Sözleşmesi ve Tek Tip Alan Adı Anlaşmazlık Çözüm Politikasını okuduğunuzu, anladığınızı, onayladığınızı ve şartlarına bağlanmış olduğunuzu kabul ettiğinizi gösterir.

“Biz”, “bize” veya “bizim gibi terimler Hostlica anlamına gelir. “Siz”, “sizin”, “Kullanıcı” veya “müşteri terimleri”, bu Sözleşmeyi kabul eden kişi veya kuruluş anlamına gelir. Bu Sözleşmedeki hiçbir hükmün, herhangi bir üçüncü taraf hakkı veya avantajı sağladığı kabul edilmeyecektir.

Hostlica mutlak yetki kendisine ait olmak üzere bu Sözleşmeyi, tüm politikaları veya bu belgeye eklenen sözleşmeleri dilediği zaman değiştirilebilir ya da düzenleyebilir ve bu değişiklikler veya düzenlemeler, Hostlica sitesinde (bu “Site”) yayınlandıktan hemen sonra geçerli olur. (i) Bu tür değişikliklerin veya düzenlemelerin Hostlica tarafından bu Sitede yayınlanma yoluyla size bildirilebileceğini ve (ii) söz konusu değişikliklerin veya düzenlemelerin yapılmasının ardından (bu sayfanın başındaki “Son Güncelleme” tarihiyle belirtildiği şekilde) bu Siteyi veya bu Site'de bulunan Hizmetler'i kullanmanızın bu Sözleşmenin en son halini kabul ettiğinizi teşkil edeceğini kabul ve beyan edersiniz. Bu Sözleşme'ye son güncelleme ile birlikte tabi olmayı kabul etmiyorsanız bu Site'yi veya bu Site'de bulunan Hizmetler'i kullanmayın (veya kullanmaya devam etmeyin). Ayrıca, Hostlica size bu Sözleşmede yaptığı değişiklikleri veya düzenlemeleri zaman zaman e-posta ile bildirebilir. Bu nedenle, e-posta adresiniz de dahil olmak üzere hesap (“Hesap”) bilgilerinizi güncel tutmanız çok önemlidir. Hostlica böyle bir hatanın yanlış veya güncel olmayan bir e-posta adresinden kaynaklanması durumunda bir e-posta bildirimi almamanızdan dolayı hiçbir sorumluluk veya sorumluluk üstlenmez.

Hostlica İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu ICANN onaylı bir alan adı kayıt kuruluşu değildir; alan adı kayıt hizmetlerinin yetkili bir bayisidir. Bu doğrultuda, Hostlica hizmetinin bu Sözleşme'yi (i) sponsor alan adı kayıt kuruluşu, (ii) ICANN ve/veya (iii) söz konusu üst düzey alan adı TLD için veya ülke kodu üst düzey alan adı ccTLD" için geçerli kayıt tarafından sağlanan koşul ve şartlara uyacak şekilde değiştirebileceğini kabul ve beyan edersiniz. Bu Sözleşme'de kullanıldığı şekilde kayıt, Kayıt, kayıt operatörü veya Kayıt Operatörü, söz konusu TLD veya ccTLD için geçerli kayıt anlamına gelir. Sponsor alan adı kayıt kuruluşunu belirlemek için buraya tıklayın.

Bu Sözleşme, Online Transfer Başvurusu sürecinin 3. Adımındaki Sözleşme ve Transfer sözleşmelerinin kabul edilmesini takiben geçerli olacaktır.

 

2. .CA ALAN ADLARI HARİÇ TÜM ALAN ADLARININ TRANSFER SÜRECİ

2.A. Alan Adı Kaydınızı Transfer Etme Adımları

NOT: Transfer tamamlanır tamamlanmaz Hesap Yöneticisine giriş yaparak DNS'İNİZİ YENİLEYEBİLİR, DEĞİŞTİREBİLİR ve diğer işlevleri kullanabilirsiniz. Online transfer başvurusu için istenen, iletişim bilgileri, sunucu ismi bilgiler gibi tüm gerekli bilginin tamamlanması. Alışveriş sepeti ile devam etme ve transferleriniz için ödeme yapma. Mevcut kaydınızda bulunan Yönetici İlgili Kişisi e-postasını güncelleme. Transfer onayı için Yönetici İlgili Kişisi e-postası ile temas sağlayacağız. Transfer yalnızca Yönetici İlgili Kişisinden alınan onay ile başlayacaktır. Onay alındıktan sonra beş (5) gün içinde transfer kabul edilecek veya reddedilecektir.

 

2.B. Başarısız Olan veya Reddedilen Transfer Talepleri

Hostlica, tamamen kendi takdirine bağlı olmak üzere, herhangi bir sebepten alan adı transfer başvurunuzu kabul edebilir veya reddedebilir. Reddetme durumları şunları içerebilir ancak sınırlı değildir:

 • Mevcut Alan Adı Kayıt Kuruluşu transferi reddetmiştir;
 • Asıl kayıt transfer talebinden altmış (60) gün önce gerçekleşmiştir;
 • Alan adı kayıt kuruluşu ya da kaydı kaybeden alan adı kayıt kuruluşu tarafından kilitlli statüye alınmıştır;
 • Alan adı transfer talebinden altmış (60) günden önce Hostlica tarafına transfer edilmiştir;
 • Alan adının süresi dolmuş ama yenilenmemiş;
 • Alan adı zaman aşımına uğramış ve kırk beş (45) günlük bekleme döneminde yenilenmiş ve kırk beş (45) günlük bekleme dönemi henüz geçmemiş;
 • Alan Adı Sahibi transfer talebinden altmış gün önce değişmiş;
 • Transfer isteğinden on (10) günden önce Hesap Değişikliği yapılmış;
 • Mevcut alan adı sahibinin iflas durumunun olması;
 • Alan adı kimlik sahibi üzerine olan herhangi anlaşmazlıkların olması;
 • Anlaşmalık İlkelerinde tanımlanan herhangi bir durumun ortaya çıkması; veya
 • Otuz günü aşan Transfer emirleri.

 

2.C. Alan Adlarının Transfer Şartları

Transfer başarılı olduktan sonra, alan adının alan adı sahibi olarak kalırsınız ve Hostlica tarafının sponsor alan adı kayıt kuruluşu kaydın alan adı kayıt kuruluşu olur. Kaydınız uygun olduğu durumda otomatik olarak bir (1) yıl uzatılır (bu Sitede bulunan ürün feragatnamelerini istisnalar için inceleyin). Alan adı kaydı transferleri ancak bu Sözleşmenin kabulü onaylandığında, ödeme yapıldığında ve Yönetici İlgili Kişisinin Transfer İzni isteyen e-postamıza olumlu cevap vermesiyle başlatılabilir. WHOIS veritabanındaki bir önceki Alan Adı Kayıt Kuruluşu verilerine göre Alan Adları Yönetici İlgili Kişisine Transfer İzni isteyen e-posta gönderilir. Alan adınızın satın alındığına dair makbuzu saklamak sizin sorumluluğunuzdadır. Yönetici İlgili Kişisi, Alan Adı Sahibi adına hareket eder ve transfer talebi bulunmada yasal yetkisi vardır. Bir önceki kayıt kuruluşu WHOIS veritabanında belirtildiği üzere, İdari Yetkilinin e-postasını güncelleme sorumluluğu size aittir.

 

2.D. Yakın Zamanda Yenilenen Alan Adlarının Transferi

Yakın zamanda yenilenmiş bir alan adını transfer ediyorsanız yenileme yapılan yılın kaybedilmiş yıl olma ihtimalini anlamış bulunursunuz. (i) Alan adı zaman aşımından sonraki kırk beş (45) günlük bekleme döneminde yenilendiyse, (ii) zaman aşımı tarihinden itibaren kırk beş günlük dönem henüz geçmediyse, yenileme yılı kaybedilir. Bu kayıp yıl için Hostlica tarafının sorumlu tutulmayacağını ve Hostlica tarafının size bu yıl için geri ödeme yapmayacağını kabul edersiniz. Kayıp yıl için alacaklı veya borçlu olup olmadığınızı öğrenmek için bir önceki kayıt kuruluşu ile olan kayıt sözleşmesini incelemeniz gerekecektir. Kayıp yıl ile ilgili sorularınız varsa alan adı kayıt kuruluşu ile iletişime geçin. Alan adınızın transferi sırasında bu tür kayıp kayıt yılları var ise Hostlica tarafının bu yılların geri alınmasına karışmayacağını kabul eder ve onaylarsınız.

Bunun, alan adı kayıt kuruluşlarının alan adı transfer talebi olduğunu anlarsınız. Bu sözleşmeyi kabul ederek, alan adı kaydının mevcut alan adı kayıt kuruluşundan Hostlica tarafına transferini talep etmiş bulunursunuz. Alan adlarının mevcut yetkili Alan Adı Sahibi olarak, Yönetici İlgili Kişisine bu transfer ile ilgili sorumluluklarını bildirerek transfere yetki vermeyi kabul edersiniz. Hostlica ile Alan Adı Kaydı Sözleşmesi yaptığınızı onaylarsınız. Hostlica ile kayıtlı tüm alan adlarını yöneten sözleşmeleri okumuş, anlamış ve yasal olarak bağlı olmayı kabul etmiş olursunuz. Bu sözleşmeler yasal sözleşmeler sayfasında bulunur ve şunları içerir; Alan Adı Kayıt Sözleşmesi; ICANN Tektip Alan Adı Uyuşmazlık Çözümü İlkeleri; bu Sözleşme; Hostlica, ICANN ve/veya ICANN tarafından seçilen bir Kayıt Yöneticisi tarafından zaman zaman yayımlanan ve yayımlanabilecek Hostlica ilkeleri.

 

3. .CA ALAN ADLARININ TRANSFER SÜRECİ

3.A. Alan Adı Kaydınızı Transfer Etme Adımları
NOT: Transfer tamamlanır tamamlanmaz Hesap Yöneticinizde giriş yaparak DNS'İNİZİ YENİLEYEBİLİR, DEĞİŞTİREBİLİR ve diğer işlevleri kullanabilirsiniz. Online transfer başvurusu için istenen, iletişim bilgileri, sunucu ismi bilgiler gibi tüm gerekli bilginin tamamlanması. Alışveriş sepeti ile devam etme ve transferleriniz için ödeme yapma. Mevcut alan adı kayıt kuruluşunuzda bulunan Yönetici İlgili Kişisi e-postasını güncelleme. Hesabınızda belirtilen e-posta adresinize transfer onayı e-postasını göndereceğiz. Doğru yetkilendirme kodu sağlanır sağlanmaz transfer başlatılacaktır.

 

3.B. Başarısız Olan veya Reddedilen Transfer Talepleri

Hostlica, tamamen kendi takdirine bağlı olmak üzere, herhangi bir sebepten alan adı transfer başvurunuzu kabul edebilir veya reddedebilir. Reddetme durumları şunları içerebilir ancak sınırlı değildir:

 • Asıl kayıt transfer talebinden altmış (60) gün önce gerçekleşmiştir;
 • Alan adı kayıt kuruluşu ya da kaydı kaybeden alan adı kayıt kuruluşu tarafından kilitli durumuna alınmıştır;
 • Alan adı transfer talebinden altmış (60) günden önce Hostlica tarafına transfer edilmiştir;
 • Alan adının süresi dolmuş ama yenilenmemiş;
 • Alan adı zaman aşımına uğramış ve kırk beş (45) günlük bekleme döneminde yenilenmiş ve kırk beş (45) günlük bekleme dönemi henüz geçmemiş;
 • Alan Adı Sahibi transfer talebinden altmış gün önce değişmiş;
 • Transfer isteğinden on (10) günden önce Hesap Değişikliği yapılmış;
 • Mevcut alan adı sahibinin iflas durumunun olması;
 • Alan adı kimlik sahibi üzerine olan herhangi anlaşmazlıkların olması;
 • Anlaşmalık İlkelerinde tanımlanan herhangi bir durumun ortaya çıkması; veya
 • Otuz günü aşan Transfer emirleri.

 

3.C. Alan Adlarının Transfer Şartları

Transfer başarılı olduktan sonra, alan adının alan adı sahibi ve Hostlica kaydın alan adı kayıt kuruluşu olarak kalırsınız. Kaydınız otomatik olarak bir (1) yıl uzatılacaktır. Alan adı kaydı transferleri bu Sözleşmenin kabulü onaylandığında, ödeme yapıldığında ve Transfer İzni isteyen e-postamıza olumlu cevap verdiğinizde başlatılabilir. Transfer İzni isteyen e-posta size gönderilecektir. Alan adınızın satın alındığına dair makbuzu saklamak sizin sorumluluğunuzdadır.

 

3.D. Yakın Zamanda Yenilenen Alan Adlarının Transferi

Yakın zamanda yenilenmiş bir alan adını transfer ediyorsanız yenileme yapılan yılın kaybedilmiş yıl olma ihtimalini anlamış bulunursunuz. (i) Alan adı zaman aşımından sonraki kırk beş (45) günlük bekleme döneminde yenilendiyse, (ii) zaman aşımı tarihinden itibaren kırk beş günlük dönem henüz geçmediyse, yenileme yılı kaybedilir. Bu kayıp yıl için Hostlica tarafının sorumlu tutulmayacağını ve Hostlica tarafının size bu yıl için geri ödeme yapmayacağını kabul edersiniz. Kayıp yıl için alacaklı veya borçlu olup olmadığınızı öğrenmek için bir önceki kayıt kuruluşu ile olan kayıt sözleşmesini incelemeniz gerekecektir. Kayıp yıl ile ilgili sorularınız varsa alan adı kayıt kuruluşu ile iletişime geçin. Alan adınızın transferi sırasında bu tür kayıp kayıt yılları var ise Hostlica tarafının bu yılların geri alınmasına karışmayacağını kabul eder ve onaylarsınız.

 

3.E. Alan Adı Transferi Verileri

Bunun, alan adı kayıt kuruluşlarının alan adı transfer talebi olduğunu anlarsınız. Bu sözleşmeyi kabul ederek, alan adı kaydının mevcut alan adı kayıt kuruluşundan Hostlica tarafına transferini talep etmiş bulunursunuz. Hostlica ile Alan Adı Kaydı Sözleşmesi yaptığınızı onaylarsınız. tarafına kayıtlı tüm alan adlarını yöneten ve Alan Adı Kayıt Sözleşmesi, ICANN Tektip Alan Adı Uyuşmazlık Çözümü İlkeleri; bu Sözleşme; Hostlica tarafından yayımlanan ve zaman zaman yayımlanabilecek olan Hostlica ilkeleri dahil olmak üzere yasal sözleşmeler sayfasında bulunan tüm sözleşmeleri okumuş, anlamış ve yasal olarak bağlı olmayı kabul etmiş olursunuz.

 

4. BAŞLIKLAR VE ÜST BAŞLIKLAR; BAĞIMSIZ TAAHHÜTLER; AYRILABİLİRLİK


Bu Sözleşme'nin başlıkları yalnızca kullanışlılık ve referans kolaylığı için sağlanmıştır ve tarafların sözleşmesini burada belirtilmeyen herhangi bir şekilde açıklamak veya yorumlamak için kullanılmayacaktır. Bu Sözleşmedeki her bir hüküm ve sözleşme ayrı ve bağımsız bir hüküm veya sözleşme olarak tüm amaçlarla incelenecektir. Yargı yetkisine sahip bir mahkeme bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün (veya hükmünün bir kısmının) yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğuna kanaat getirirse bu Sözleşmenin diğer hükümleri (veya hükümlerinin kısımları) bundan etkilenmeyecek ve yasaların tam olarak izin verdiği ölçüde geçerli ve uygulanabilir olacaktır.

 

5. TANIMLAR; ÇELİŞKİLER

Bu Sözleşmede tanımlanmayan ancak büyük harfle geçen terimler, Evrensel Hizmet Koşulları Sözleşmesinde atfedildiği anlamları taşıyacaktır. Bu Sözleşme hükümleri ile Evrensel Hizmet Koşulları Sözleşmesinin hükümleri arasında bir tutarsızlık olması durumunda bu Sözleşmenin hükümleri geçerli olacaktır.

Destek Ekibimiz İle

İletişime Geçin İhtiyacınız olduğu her an çözüm üretmek için buradayız.
tel Telefon İle Destek 0850 780 4800
tel Mail ile Destek info@hostlica.com
tel Ticket ile Destek talep oluştur