X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
slider-img

Şirketiniz veya kendiniz için

Harika bir Alan Adı Seçin

Profesyonel Alan Adı Yönetim Paneli Ücretsiz!

slider-img
.com
$11.48
.net
$13.90
.org
$13.90

Mükemmel bir domain için
Alan Adı Kayıt ve Yenileme Ücretleri

Uzantı Kayıt Yenileme Transfer
dünya .com $11.48 $9.06 $9.06
dünya .net $13.90 $13.90 $13.90
dünya .org $13.90 $13.90 $13.90
dünya .info $21.15 $21.15 $21.15

Mükemmel bir domain
nasıl kayıt edilir?

Projeniz ile uyumlu ve sizlere iyi trafik ve bilinirlik sağlayacak bir alan adı kaydetmek çok kolay. Seçeceğiniz alan adının kısa , akılda kalıcı , kolay telaffuz edilebilir olması kullanıcılar tarafından kolay hatırlanmasına ve tarayıcıya rahatlıkla yazılmasını sağlar.
Ayrıca kayıt edeceğiniz alan adının ilk olarak .COM uzantılı olması, tire (-) nokta (.) gibi karakterler içermemesine özen gösterin.
Kayıt etmek istedğiniz alan adının .com uzantısı dolu ise işletmenize ve iş amaçlarınıza uygun alternatif jenerik ya da yeni alan adı uzantılarını tercih edebilirsiniz.

www
1

Bir Alan Adı Seçin

Projenize uygun jenerik bir alan adı seçin.
www
2

Müsaitliğini Sorgulayın

Sorgulama yapın ve müsaitliğini kontrol edin.
www
3

Hemen Kaydedin

Sepete ekleyin ve kayıt edin.

Mükemmel Alan Adınız ile
yapılacaklar listesi.

Yıl boyu en iyi fiyatlara alan adınızı kayıt edebilir, sürpiz fiyatlar olmadan alan adlarınızı yenileyebilirsiniz.

Kurumsal E-Posta Oluşturun

Günümüzde @siteadiniz şeklinde profesyonel eposta hesapları ile firmanız ve projeniz daha kurumsal bir izlenime sahip olacaktır. Domain satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra mail trafiğini yöneteceğiniz bir mail adresi oluşturun!

kurumsal-mail
WordPress

Kurumsal E-Posta Oluşturun

Günümüzde @siteadiniz şeklinde profesyonel eposta hesapları ile firmanız ve projeniz daha kurumsal bir izlenime sahip olacaktır. Domain satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra mail trafiğini yöneteceğiniz bir mail adresi oluşturun!

Whois Bilgilerinizin Güvenliği

Kişisel verilerin korunumuna çok önem veriyoruz. Müşterilerimizin kişisel verilerini gizleme isteğini karşılamak adına müşteri panellerimizde satın alımını gerçekleştirdikleri domain için ücretsiz whois gizliliği ve güvenliğini sağlıyoruz.

whois-koruma
domain-ssl

SSL Sertifikası İle Güvenilir Gözükün!

Google’ ın en çok önem verdiği konulardan biri olan kişisel verilerin korunumudur. SSL sertifikası entegre ederek sitenizin HTTP protokolüne uygun bir şekilde açılmasını sağlayabilirsiniz. Hem müşterilerinize hem de site içi güvenliğiniz için SSL sertifikası kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Dünyada kullanımı en yaygın olan alan adı (domain name) uzantıları sırası ile com, net ve org olarak sıralanabilir. Ancak domain tescil ettirmek istediğiniz alan adı için sadece .com uzantılı versiyonunu tescil ettirmeniz ileride markanız veya web siteniz için sakıncalı bir durum oluşturabilir. Bir başkası sizin tescil ettirmediğiniz uzantıları tescil ettirip kullanabilir, bu kasıtlı bir durum olmasa dahi markanız açısından rahatsızlık verici olabilir.

Bu duruma bir örnek vermek gerekirse , sadece mehmetemlak.com adresini tescil ettirdiğinizde, bir başkası mehmetemlak.net, bir diğer kullanıcı ise mehmetemlak.info adreslerini tescil ettirebilir ve aktif olarak kullanabilir. Özellikle com net org gibi jenerik uzantılı domain ler ilk gelen alır prensibi ile tescil edildiğinden, bu alan adları üzerinde artık hiçbir hak iddia etmeniz mümkün olmayacaktır.

Dolayısı ile bir alan adı tescil ettirirken eğer müsait ise firmaniz.com firmaniz.net firmaniz.org firmaniz.info gibi yaygın kullanılan bütün uzantıları bir grup olarak birlikte tescil ettirmeniz tavsiye edilir.

Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için öncelikle bir alan adı (domain name) tescil ettirmelisiniz. Alan Adı Tescil işlemini marka tescili hizmeti gibi düşünebilirsiniz. Tescil hizmeti, belirli bir dönem için haklarını satın almış olduğunuz alan adının kullanım süresi süre boyunca adınıza kaydedilmesini ve farklı kişiler tarafından kullanılmamasını sağlamaktadır.

Elbette, müşteri panelinizde yer alan yönetim sistemini kullanarak domain servisleri ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde siparişiniz anında onaylanır, havale/eft ile yaptığınız ödemeler, ödemenizin operatör tarafından teyid edilmesini takiben onaylanır. Havale ve EFT siparişleri haftaiçi ( Pazartesi 09:00 - Cuma 17:30 ) mesai saatleri içerisinde banka hesaplarımız kontrol edilerek onaylanmaktadır.

Alan adınızın tescil süresi bitimine yakın süreler kaldığında, sms ve e-posta ile hatırlatma mesajları göndermekteyiz.

.tr uzantılı alan adlarının bazılarında belge ibraz mecburiyeti bulunmaktadır. Bu belgeler tescil işlemi sonrasında talep edilmektedir.

.tr uzantılı alan adı tescili ile ilgili gerekli belgeler.

Alan adınızın tescil süresinin bittiği tarihten sonra sırasıyla yenileme ve geri kurtarma periyoduna girer. Bu periyotlarda alan adınız için hiç yenileme/kurtarma yapmadığınız taktirde alan adı üzerindeki hakkınız düşer ve alan adınız 3. kişiler tarafından tescil edilebilir.

Whois bilgileri varsayılan ayar olarak erişime açık durumdadır. Dilerseniz sipariş sonrası domain panelinizden gizleyebilirsiniz.

man

Destek Ekibimiz İle

İletişime Geçin İhtiyacınız olduğu her an çözüm üretmek için buradayız.
tel Telefon İle Destek 0850 780 4800
tel Mail ile Destek info@hostlica.com
tel Ticket ile Destek talep oluştur